De fitnessruimte in het Sportcentrum krijgt een moderne en eigentijdse look and feel. In dit nieuwe ontwerp zijn de kernwaarden; modern, fris, open, laagdrempelig, flexibel, dynamisch en campusomgeving verwerkt. Medio augustus 2017 verwacht het sportcentrum weer klaar te zijn voor de toekomst!
Proces
Vorig jaar zomer is het sportcentrum gestart met de plannen voor het aanpassen van de fitnessruimte. Vanaf januari is er een projectmanager vanuit het Facilitair Bedrijf bij betrokken en is samen met het sportcentrum besloten het ontwerptraject helemaal opnieuw te doen. Het gehele traject is uiteindelijk gerealiseerd in een tijdsbestek van slechts een half jaar.
Visie op fitness
Het nieuwe fitnesscentrum is een vertaling van de campus in kleur, vorm en beleving. Fitnessapparatuur voelt voor de meeste mensen aan als technisch, overweldigend en niet uitnodigend. Fitnessruimten worden gezien als minder gewaardeerde alternatieven vergeleken met de buitenomgeving en andere sportomgevingen. Omdat de gehele ambiance invloed heeft op de beleving van de sporter, is er veel aandacht besteed aan licht, kleur, vormen en routing (looproutes en fitnessrouting). Vanwege de positieve invloed van een groene buitenomgeving op het cognitieve en gevoelsmatige welzijn, is er in het ontwerp gekozen voor een natuurlijke setting en presentatie van natuurlijke elementen.
Aanbesteding fitnessapparatuur
Tegelijkertijd met het ontwerp van de ruimte is het aanbestedingstraject gestart voor de aanschaf van nieuwe fitnessapparatuur. Leverancier Technogym is uiteindelijk geselecteerd op basis van visie, fitnessrouting en mogelijke fitnessactiviteiten. Door het voorstel van Technogym aan de visie van de architect te koppelen, is uiteindelijk een heel nieuw totaalontwerp ontstaan.
Ontwerp december 2016 adviseur fitness (fase 1)
Ontwerp geselecteerde fitness-apparatuur leverancier (fase 2)
Uiteindelijke totaalontwerp (architect BCT tezamen met Technogym) (fase 3)