HomeNieuwsWetenschapsfestival Pint Of Science komt naar Enschede
UT

Wetenschapsfestival Pint Of Science komt naar Enschede

Het internationale wetenschapsfestival Pint of Science komt naar Enschede. Verschillende onderzoekers van de Universiteit Twente en hogeschool Saxion maken hun onderzoek toegankelijk voor een breed publiek. Dit gebeurt in de week van 19 mei bij de Twentsche Foodhallen.

Hoe wordt een achtbaan ontworpen? Wat is kunstmatige intelligentie nu precies? Wat kun je doen met satellieten? En waar moet je rekening mee houden als je bij een vulkaan woont? Hier wordt in Enschede allemaal onderzoek naar gedaan, maar het is niet altijd even begrijpelijk. Om daar verandering in te brengen, worden deze onderwerpen gepresenteerd tijdens Pint of Science. Meer dan 500 steden in 25 landen gingen Enschede voor en nu is het festival ook in deze studentenstad te beleven.

Op maandag 19 mei geeft Deepak Tunuguntla meer uitleg over A.I. en Elinor Meredith over de gevaren van het wonen dichtbij een vulkaan. Deze presentaties zijn in het Engels.

Woensdag 21 mei staat in het teken van bijdragen van Jurnan Schilder (het ontwerp van achtbanen) en Iris van Duren (satellieten).

Beide avonden gaan de deuren open om 19:00 en beginnen de presentaties om 19:30. Verwacht geen droge colleges, maar levendige presentaties, verrassende inzichten en een gezellige avond met wetenschap en een drankje.

Meer info en tickets (incl. een eerste drankje) vind je hier

Foto: Een mini-college van de Universitent van de Universiteit Twente op de Zwarte Cross