Maarten van Rossem geeft op dinsdag 15 april een lezing op de Universiteit Twente. Hij bespreekt de Amerikaanse en Europese cultuur aan de hand van het gevoel voor humor en maakt zo duidelijk waarom Amerikanen en Europeanen elkaars grappen niet altijd begrijpen.
Humor zegt veel over een cultuur. Amerikaanse humor is optimistisch en over the top, maar tegelijk ook straightforward. Een cynisch understatement zal daar niet snel tot een lach leiden, anders dan in Engeland waar de humor subtieler is en bijna altijd vol zelfspot zit. Nederlandse humor is vaak sterk relativerend en steekt de draak met statusverhoudingen, iets waar zelfs koning ‘Willy’ niet aan ontkomt.
Prof. dr. Maarten van Rossem is emeritus hoogleraar geschiedenis en een groot Amerika-deskundige. Hij is bekend van radio, televisie en van het tijdschrift Maarten! Van Rossem schreef diverse boeken: Amerika voor en tegen, De Verenigde Staten in de twintigste eeuw en Heeft geschiedenis nut?
Wanneer: dinsdag 15 april
Tijd: 19.30-21.00 uur
Locatie: gebouw Vrijhof, zaal Agora, Universiteit Twente
Toegang: gratis. Reserveren niet mogelijk.
Meer info: utwente.nl/sg en facebook.com/utwenteSG
Noot voor de redactie:
Voor meer info, zie: www.utwente.nl/sg of neem contact op met Hiska Bakker, Studium Generale: 053-4893320/3321/4456 of via sg@utwente.nl.