De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft ir. Anton H. Schaaf (1954), voorzitter van de Raad van Bestuur van de printtechnologie onderneming Océ, als nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht voor de Universiteit Twente benoemd. Met ingang van 1 april 2015 zal Schaaf, nu nog lid en lid audit committee van de Raad van Toezicht, zich vanuit de voorzittersrol inzetten voor de Universiteit Twente.
Na zijn opleiding Elektrotechniek aan de Universiteit Twente heeft Schaaf uiteenlopende, wereldwijde functies bekleed. Hij is onder meer werkzaam geweest bij Hollandse Signaal Apparaten, Philips, Siemens AG en Deutsche Telekom AG. In 2001 werd hij benoemd tot lid van de Directie van Siemens Communications. Sinds 2006 is hij verbonden aan Océ, eerst als Chief Technology & Operations Officer en Chief Operations Officer. Sinds april 2012 is hij CEO van deze onderneming. Océ is sinds 2010 een divisie van de wereldwijde Canon groep. Daarnaast is hij onder meer bestuurslid van de Technologiestichting STW.
Schaaf over zijn benoeming: “De Universiteit Twente is een voorloper in het benutten van academische kennis en ondernemerschap. Met vele nieuwe start-ups als gevolg. Deze dragen met nieuwe business modellen en technologieën bij aan een betere maatschappij. Dit delen van kennis en slim ondernemen is nodig om toekomstige uitdagingen aan te gaan als UT. Ik ben trots en vereerd dat ik vanaf april mijn bijdrage kan leveren als voorzitter van de Raad van Toezicht. De samenwerking tussen publieke en private partijen hebben er voor gezorgd dat de UT de meest ondernemende universiteit van Nederland is.”
De Raad van Toezicht is verheugd over de benoeming van Schaaf in de rol van voorzitter en beschouwt dit als een waardevolle invulling en aanvulling van de samenstelling van de Raad van de Universiteit Twente.
Schaaf volgt hiermee de huidige voorzitter ir. Kees van der Graaf op. Van der Graaf, die hiermee zijn benoemingstermijn van vier jaar beëindigt, zegt over zijn periode bij de UT: “Ik heb het meer dan een eer gevonden om gedurende vier jaar de RvT van de UT te mogen voorzitten. Ik ben onder de indruk geraakt van de kwaliteiten van zowel het College van Bestuur, de decanen en wetenschappelijk directeuren van de onderzoeksinstituten, als ook de directeuren van de ondersteunende diensten en hun medewerkers binnen de UT. De onlangs ontwikkelde Vision 2020 vormt een mooie en ambitieuze basis voor de ondernemende universiteit in een internationale context. Met veel vertrouwen geef ik de estafette stok door aan mijn opvolger, Anton Schaaf. Zelf ga ik mij volledig toeleggen op het ondersteunen van mijn nieuwe bedrijf Facio Therapies BV, dat een causale therapie voor de spierziekte FSHD gaat ontwikkelen en vermarkten. Op deze manier hoop ik inhoud te geven aan het vervullen van mijn grootste doel in mijn leven: een oplossing voor FSHD.”