Vorige week was Peter ter Braak de 500ste student die bij de vakgroep Technische Mechanica is afgestudeerd als werktuigbouwer. De vakgroep Technische Mechanica vormt sinds de oprichting van de opleiding Werktuigbouwkunde in 1964 één van de pijlers van de opleiding. De eerste student bij TM studeerde af in 1971 en in 1992 was de 100ste student afgestudeerd. Daarna ging het steeds in sprongen van 5 jaar voor de volgende 100 studenten (200 in 1997, 300 in 2002, 400 in 2007 en 500 in 2012).
Momenteel zijn er binnen de vakgroep 3 leerstoelen namelijk Technische Mechanica (prof. André de Boer), Niet lineaire vaste stof mechanica (prof. Ton van de Boogaard) en Dynamics Based Maintenance (prof. Tiedo Tinga). Samen verzorgen zij al het mechanica onderwijs binnen de opleidingen Werktuigbouwkunde (WB) en Industrieel Ontwerpen (IO) en dragen ook nog bij aan het onderwijs van de opleiding Advanced Technology (AT) en de minor Luchtvaarttechniek.
Op het gebied van onderzoek concentreert de groep van Andrè de Boer zich vooral op het dynamisch en akoestisch gedrag van constructies terwijl de groep van Ton van de Boogaard zich vooral bezig houdt met mechanica van grote vervormingen alsmede niet-lineair bio-mechanisch gedrag. De groep van Tiedo Tinga houdt zich o.a. bezig met het monitoren van het dynamisch gedrag van constructies t.b.v. levensduur. De meeste afstudeerders bij Technische Mechanica doen hun afstudeeronderzoek bij één van deze drie groepen.
Foto: ir. Peter ter Braak wordt door prof. André de Boer toegesproken en gefeliciteerd als 500ste TM-er die is afgestudeerd als WB-er.