Op 29 juni 2011 openen het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), de Rijksuniversiteit Groningen en de Universiteit Twente het omvangrijke nieuwe researchcentrum SPRINT. Het centrum bundelt de krachten met tientallen bedrijven en zorginstellingen met als doel het herstel en de verbetering van de mobiliteit van ouderen door high-tech innovaties. SPRINT ontwikkelt nieuwe vormen van preventie en revalidatie, en werkt daarbij intensief samen met de industrie om innovaties in de vorm van smart mobility devices snel in de markt te zetten. Ook zal SPRINT - de bij ouderen veel gebruikte - prothesen en orthesen met een nieuwe aanpak aanzienlijk verbeteren. De ambitie is een langere zelfstandigheid van een groeiende groep ouderen, met middelen die bij hen thuis inzetbaar zijn.
SPRINT (Smart mobility devices with improved Patient pRosthesisINTeraction) is een van de acht nieuwe Centers of Research Excellence die Nederland sinds dit jaar rijk is. Het SPRINT research-programma beantwoordt aan de landelijke behoefte aan oplossingen voor het vraagstuk dat de toenemende vergrijzing met zich meebrengt. De nieuwe innovaties verminderen de financiële en personele druk op ziekenhuizen en zorgen ervoor dat ouderen langer zelfredzaam en daarmee ook beschikbaar voor de arbeidsmarkt zijn. Prof. Bart Verkerke, technisch wetenschappelijk directeur van SPRINT: "Dit initiatief bundelt de krachten van bedrijfsleven, onderzoeks- en gezondheidszorginstellingen op het terrein van onderzoek naar nieuwe medische apparaten, programmatuur en hulpmiddelen. Preventie en kostenbesparing zijn hierbij belangrijke uitgangspunten. En men is het er wel over eens, dat techniek de meest kansrijke methode is om dit te bereiken".
Openingssymposium
SPRINT wordt officieel opgericht met een openingssymposium op 29 juni in het UMCG te Groningen. Tijdens deze dag zal SPRINT uitvoerig worden gepresenteerd en zullen gerenommeerde sprekers het belang van SPRINT toelichten. Diverse deelnemende bedrijven zullen, met behulp van een stand, laten zien wat zij te bieden hebben binnen SPRINT.