Tijdens de Twentse Waterweken worden door heel Twente op allerlei locaties leuke activiteiten georganiseerd rondom het thema water. Van rondleidingen en excursies tot fietstochten en open dagen. Voor iedereen is er wel iets te beleven! Op groenblauwtwente.nl vind je een overzicht van alle activiteiten.
Op de UT vinden op 7 mei een tweetal activiteiten plaats: een rondleiding door het Waterlab op de campus en een serious game over de verdeling van water. Lees hier meer over de activiteiten en hoe je je aanmeldt!
Rondleiding Waterlab
In het Waterlab laten we zien hoe we met membranen zelf water zuiveren op de Campus. Je mag zelf ook een membraan maken! De rondleiding duurt ongeveer 30 minuten. Graag van tevoren aanmelden.
- Wanneer: woensdag 7 mei 11:00, 13:00 of 15:00.
- Waar: Universiteit Twente, Waterlab, gebouw 55. Klik hier voor routeinformatie op de UT Campus.
- Voor wie: iedereen vanaf 10 jaar.
Serious Game for Water Allocation: together we flow
Wat gebeurt er als water voor het ene doel, zoals het verbouwen van voedsel, belangrijker wordt dan voor het andere, zoals een gezond natuurgebied? En hoe wordt dit lastiger als rivieren zoals de Vecht en de Rijn door meerdere landen stromen?
In deze sessie ontdek je zelf hoe het is om zulke keuzes te maken. Je speelt de serious game Together We Flow. Zo leer je meer over het doel van het spel en hoe water in een stroomgebied wordt verdeeld.
Deze activiteit wordt in het Engels georganiseerd. Graag van tevoren aanmelden.
- Wanneer: woensdag 7 mei 13:00-14:30 of 14:30-16:00.
- Waar: Universiteit Twente, zaal 2315 in gebouw Langezijds. Klik hier voor routeinformatie op de UT Campus.
- Voor wie: iedereen van 12 jaar en ouder.