HomeNieuws & eventsFilm | 500 Days of summer

Film | 500 Days of summer Vrijhof Movie Night

Dit is geen liefdes verhaal, maar een verhaal over liefde

500 days of summer is een originele romcom overdekt  chaotische en onvoorspelbare wereld van Tom Hansen (Joseph Gordon-Levitt), een hopeloze romanticus die smoorverliefd wordt op Summer Finn (Zooey Deschanel), een vrije geest die niet in ware liefde gelooft. Wat begint als een luchtige romance ontvouwt zich in een diepere en eerlijkere verkenning van de liefde—de momenten van euforie, de pijn van misverstanden en de lessen die we gaandeweg leren. Door de niet-lineaire structuur springt de film heen en weer tussen de hoogte- en dieptepunten van hun 500 dagen samen, waardoor je als kijker zelf puzzelstukjes legt en de relatie met nieuwe ogen bekijkt. Met een scherpe, humoristische en maar soms ook hartverscheurende blik op moderne romantiek is 500 Days of Summer veel meer dan een doorsnee liefdesverhaal. Het is een film die eerlijk durft te zijn over verwachtingen versus realiteit, over hoe liefde ons vormt en hoe we soms in een verhaal willen geloven dat niet echt bestaat.

Waar veel romantische komedies zich richten op sprookjesachtige vertelling met een “Disney ending”, gooit 500 Days of Summer het over een andere boeg. Het is een film die liefde niet idealiseert, maar laat zien hoe subjectief en veranderlijk het kan zijn. De stijl is speels en innovatief, met gebruik van split screen, surrealistische fantasieën en een nostalgische soundtrack die perfect de emoties van de personages vangt.

Door deze unieke benadering heeft de film een blijvende impact gehad op het genre. Het doorbreekt clichés en laat zien dat liefdesverhalen niet altijd eindigen zoals we hopen—en dat dat oké is. Juist daarom voelt 500 Days of Summer zo levensecht, zo herkenbaar, en zo onvergetelijk.

Volgende Movie Night

We hopen jou allemaal te zien op deze geweldige filmavond - Valentijns editie! Tot dan!

Deze filmavond is een samenwerking met Concordia.

Prijzen

Studenten met UnionCard, incl. drankje€ 7,50
Medewerkers Universiteit Twente, incl. drankje€ 7,50
Standaard filmkaartje, incl. drankje€ 10,-
Film | 500 Days of summer Vrijhof Movie Night
Bestellen