Persoonlijk Assistent van de Leraar (PAL)

PAL’s ondersteunen docenten bij lessen, projecten en andere schooltaken en vormen zo een concrete vorm van studentinzet op maat op school.

Een Persoonlijk Assistent van de Leraar (PAL) van Pre-U – een vorm van studentinzet op maat (studentinzet op school) – assisteert docenten in het primair en middelbaar onderwijs met leerlingbegeleiding, het ontwikkelen en geven van onderwijs, het begeleiden van projecten of andere werkzaamheden.

Door een interne opleiding, ondersteuning door PO- en VO-experts en de verbinding met de UT-lerarenopleiding en de onderzoeksgroep ELAN brengen de PAL’s van Pre-U academische vaardigheden en academisch denken mee naar de school. Dankzij deze studentinzet op school zijn PAL’s inzetbaar voor de klas en achter de schermen. Dit initiatief is onderdeel van StudentinzetopSchool, lees hier meer over deze samenwerking.

Waar kan een PAL worden ingezet?

De Persoonlijk Assistent van de Leraar biedt ondersteuning op verschillende kerngebieden:

  • Extra begeleiding in de klas van individuele leerlingen of in kleine groepen:

    • Het ondersteunen van differentiatie in de klas;
    • Het geven van de module Life & Science;
    • Het geven van W&T onderwijs uit het aanbod van Pre-U Junior;
    • Extra begeleiding basisvaardigheden leerlingen: rekenen/wiskunde en/of digitale geletterdheid. 
  • Het samenstellen en optimaliseren van les- en onderwijsmateriaal, zoals:

    • Ontwikkelen of herontwikkelen van les- en onderwijsmateriaal;
    • Ontwikkelen van lessenserie(s) m.b.t. digitale geletterdheid, AI en W&T;
    • Helpen van leerlingen bij examentrainingen (online of face-to-face).
  • Ondersteuning bij projecten, van leerwerkteams, analyses voor beleid en andere initiatieven: 

    • Leerlingen ondersteunen bij uitvoering van project- en profielwerkstukken;
    • Meewerken in leerwerkteams & vaksecties;
    • Data-analyse t.b.v. kwaliteitszorg.

Meer informatie

Meer weten over de mogelijkheden voor het inzetten van een PAL op school? Neem dan vooral contact met ons op voor VO via: pal-pre-u@utwente.nl en voor PO via: pre-u-junior@utwente.nl.

Artikel PAL in VO magazine

Samenwerking met StudentinzetopSchool.nl

Wij werken samen met StudentinzetopSchool.nl, het landelijke platform dat initiatieven bundelt om studenten uit het hoger onderwijs in te zetten in het voortgezet onderwijs. Dankzij deze samenwerking kunnen wij onze vorm van studentinzet op maat integraal aanbieden binnen het netwerk van studentinzet op school. Ontdek in deze video hoe studentinzet op school er in de praktijk uit kan zien.

Bekijk de website voor extra inspiratie en informatie.
Meer weten

Algemene voorwaarden zijn hier te vinden.