TechMed Academy maatwerktrajecten

Maatwerk

Naast de scholingen waarop individuele deelnemers zich kunnen inschrijven (TechMed Academy Scholingsaanbod), is het merendeel van onze onderwijsprogramma’s vraaggestuurd. Deze maatwerkscholingen worden ontwikkeld samen met vertegenwoordigers van de doelgroep, zoals ziekenhuisafdelingen en beroepsverenigingen. Deze multidisciplinaire aanpak maakt de integratie van de technische- en simulatie-expertise van het TechMed Centre met de gespecialiseerde kennis van onze partners mogelijk. Co-creatie zorgt er bovenal voor dat de leeractiviteiten van de TechMed Academy naadloos aansluiten op de leerprocessen op de werkvloer, waardoor het vandaag geleerde morgen al toegepast kan worden in de praktijk.

Maatwerk
Carrousel heelkunde

Samen met de afdeling heelkunde van Medisch Spectrum Twente (MST) is in 2021 de carrousel heelkunde opgezet: een driejarig programma voor alle AIOS chirurgie van MST, om in een veilige setting hands-on technisch inzicht te krijgen en extra ervaring op te doen met complexe chirurgische vaardigheden. In dit programma komen vaardigheden van de drie grootste differentiatierichtingen (vaat, trauma en GE) aan bod.

Carrousel Heelkunde
Introductie interventiestage radiologie

AIOS radiologie volgen in het eerste jaar van hun opleiding een interventiestage. De Maatschap Radiologie Oost-Nederland (MRON) wil de AIOS goed op deze interventiestage voorbereiden en nam begin 2024 contact op met de TechMed Academy om gezamenlijk te kijken naar de mogelijkheden.

Introductie interventiestage radiologie
Cardiac Catheterization

De TechMed Academy werd benaderd door twee AIOS (arts-assistent in opleiding tot medisch specialist) cardiologie van het Thoraxcentrum Twente. Zij gaven aan dat AIOS in het derde jaar van hun opleiding tot cardioloog met hartkatheterisaties beginnen, maar dat de eerste kennismaking met deze complexe procedure plaatsvindt bij/op de patiënt. De vraag was of we samen een scholing konden ontwikkelen en organiseren om de AIOS in gesimuleerde setting voor te bereiden op de kliniek.

Cardiac Catheterization
Cardiac Catheterization

Contact

Als u zelf een scholingsbehoefte voor uw afdeling of beroepsgroep heeft en u wilt overleggen over de mogelijkheden voor een maatwerktraject, neem dan contact op met techmedacademy@utwente.nl of 053-4898401. U kunt daarnaast ook bij ons terecht voor het faciliteren van uw eigen scholing (zie link Scholing van externen in het TechMed Centre) in de flexibele omgeving van het TechMed Simulatiecentrum.

TechMed Academy / Technohal (nr. 18)
Hallenweg 5, 7522 NH ENSCHEDE
Mail: techmedacademy@utwente.nl Telefoonnummer: 053-4898401
Routebeschrijving: www.utwente.nl/en/techmed/downloads/routing-techmed-centre.pdf