De Nobelprijzen voor Fysiologie/Geneeskunde, Chemie en Natuurkunde zijn weer uitgereikt! Benieuwd wie de winnaars zijn en welk onderzoek gehonoreerd wordt? Kom dan naar de jaarlijkse Nobellezingen die de faculteit TNW samen met Studium Generale organiseert. Wetenschappers leggen in heldere taal uit waar deze prijzen over gaan en wie ze gewonnen heeft. Met gratis buffet voor studenten!
Dit jaar hebben we de volgende line-up:
Dr. Wendy Dankers (Amsterdam UMC) zal uitleg geven over de Nobelprijs voor Fysiologie of Geneeskunde 2025, die werd toegekend aan Mary E. Brunkow, Fred Ramsdell en Shimon Sakaguchi voor hun ontdekkingen op het gebied van perifere immuuntolerantie.
Prof. dr. ir. Monique van der Veen (TU Delft) zal uitleg geven over de Nobelprijs voor Scheikunde 2025, die werd toegekend aan Susumu Kitagawa, Richard Robson en Omar M. Yaghi voor de ontwikkeling van een nieuw soort moleculaire architectuur: metaal-organische raamwerken.
Prof. dr. ir. Hans Hilgenkamp (UT) zal uitleg geven over de Nobelprijs voor Natuurkunde 2025, die werd toegekend aan John Clarke, Michel H. Devoret en John M. Martinis voor de ontdekking van macroscopische kwantummechanische tunneling en energiequantisatie in een elektrisch circuit.
Moderator: prof. dr. ir. Gertjan Koster (TNW).
De faculteit TNW nodigt studenten uit voor een gratis buffet, tussen 18:15-19:15 in de Foyer van de Vrijhof. Meld je hiervoor wel even aan via een mailtje naar: a.heukels@utwente.nl
In samenwerking met Arago, Alembic
Let op: lezingen in het Engels!
Waar: Vrijhof/Amphi
Reserveren voor de lezingen is niet mogelijk / gratis toegang / kom op tijd.
Voor vragen
Meer events
do 27 aug 2026 12:00 - 23:00FUSE Enschede op 27 Augustus
ma 31 aug 2026 15:00 - 16:30Opening Academisch Jaar
wo 2 sep 2026 13:00 - 18:00Publiek Management Dialogen
do 10 sep 2026 17:30 - 20:00Pioneers in HealthCare Matchmaking event
di 15 sep 2026 19:30 - 21:00Sloppy science - Sjoemelen met wetenschap