courage do you dare to stand out met studenten bij de university of twente letters

Courage: Do you dare to stand out

In 2026 bestaat de Universiteit Twente 65 jaar. Dat vieren we zoals we hier zijn gekomen: met courage.

De druk op onze gezondheidszorg neemt toe. Chiptechnologie herschikt de geopolitieke machtsverhoudingen. Cybersecurity is een dagelijks gevecht. De klimaatcrisis dwingt tot harde keuzes. Niets daarvan wacht op zekerheid. Al 65 jaar beantwoordt de Universiteit Twente dat soort vragen door 'courage over comfort' te kiezen: positie innemen, het onbeproefde pad volgen, iets bouwen voordat je weet of het gaat werken. Dit lustrumjaar vieren we die keuze, en vragen we iedereen die bij de UT hoort, studenten, promovendi, medewerkers, alumni en partners, om ’m ook te maken.

Het lef dat je herkent

Niet elke moedige daad haalt het nieuws. 

  • Kiezen voor een studie, als eerste in je familie of als zoveelste generatie. Kiezen voor Enschede. Kiezen voor technologie, voordat je weet wat je ermee gaat doen.
  • Vier jaar werken aan één hele specifieke vraag en die dan in het openbaar verdedigen tijdens een promotie.
  • Jaren besteden aan een vraag zonder gegarandeerd antwoord, omdat die te belangrijk is om te laten liggen.
  • Van een studentenidee een bedrijf maken, zonder zekerheid dat het gaat werken.
  • Je lastigste vraagstukken openleggen bij een universiteit, en het risico van een oplossing die nog niet bestaat delen.
  • Hier een carrière opbouwen: je werk afmeten aan impact en mensen.

Doe mee dit lustrumjaar

Op maandag 31 augustus openen we het academisch jaar 2026-2027 in het Muziekcentrum in Enschede, met alumniverhalen en de feestelijke aftrap van ons jubileum. Op 27 november wordt onze Dies Natalis het hoogtepunt van het lustrum: 65 jaar, gevierd zoals het hoort.

Courage to shape tomorrow.

Courage is geen tijdelijk thema. Het is een uitnodiging: kies voor het pad dat nodig is, niet voor het pad dat het makkelijkst is.