HomeOver onsNieuws, evenementen en plechtighedenCorporate mededelingenGregor Halff nieuwe voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Twente
Foto Yvonne Compier

Gregor Halff nieuwe voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Twente

Gregor Halff wordt de nieuwe voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Twente. De Raad van Toezicht heeft hem benoemd als opvolger van Vinod Subramaniam. Halff treedt op 1 september in functie.

Met zijn benoeming is het College van Bestuur weer compleet. Samen met rector magnificus Tom Veldkamp en vicevoorzitter Machteld Roos geeft Gregor Halff (1970) straks leiding aan de Universiteit Twente.

Hij brengt ruime bestuurlijke en academische ervaring mee uit het hoger onderwijs en het internationale bedrijfsleven. Momenteel is Halff decaan van de Faculty of Social Sciences and Humanities aan de Vrije Universiteit Amsterdam, waar hij ook hoogleraar Corporate Communication is. Hij promoveerde in de communicatiewetenschappen (summa cum laude) aan de Universität Münster. Daarvoor bekleedde hij bestuurlijke en wetenschappelijke functies aan onder meer Copenhagen Business School en Singapore Management University. Halff heeft ervaring in het internationale bedrijfsleven en als ondernemer, onder andere bij Siemens en communicatiebureau Publicis.

Inspirerende en verbindende stijl

Voorzitter van de Raad van Toezicht Sylvia Butzke is verheugd over de benoeming. “Vanaf de eerste gesprekken waren we onder de indruk van Gregor. Hij combineert een inspirerende en verbindende stijl van leidinggeven met een heldere visie op de rol van de universiteit in de samenleving. Tijdens de selectie werd bovendien duidelijk hoe gemotiveerd hij is om samen met de UT-gemeenschap te bouwen aan de ambities uit ons instellingsplan.

Met zijn brede bestuurlijke ervaring aan universiteiten in binnen- en buitenland brengt Gregor veel kennis en een waardevol internationaal netwerk mee. Tegelijkertijd is hij een echte teamspeler, die mensen weet te verbinden en het beste uit een organisatie naar boven haalt. We hebben er alle vertrouwen in dat Gregor de juiste persoon is om de Universiteit Twente de komende jaren verder te leiden en verheugen ons op een goede en inspirerende samenwerking met hem.”

Kansen

Ook Gregor Halff kijkt uit naar de nieuwe uitdaging. “Dit is de tijd voor Twente. Ons tijdsgewricht is complex, maar biedt juist grote kansen voor een universiteit die technologie verbindt met maatschappelijke vraagstukken. De bijzondere combinatie van talent, ambitie en samenwerking die de Universiteit Twente kenmerkt, maakt haar daarvoor bij uitstek geschikt. Het is een voorrecht om juist deze gemeenschap te mogen voorzitten.

Door de samenwerking tussen de VU en de UT ken ik Machteld Roos, Tom Veldkamp en verschillende collega’s al. Dat heeft mijn nieuwsgierigheid alleen maar vergroot. Ik kijk ernaar uit om de hele UT-gemeenschap te leren kennen: studenten, onderzoekers, docenten, collega’s in de diensten en faculteiten en onze partners.

Mijn plan is om op de campus te gaan wonen. Zie je me daar lopen, spreek me dan vooral aan. Vertel me waar je aan werkt, waar je trots op bent of wat volgens jou beter kan. Ik geloof dat een sterke universiteit begint met elkaar kennen, elkaar opzoeken en samen bouwen aan de toekomst.”

Klaar voor de volgende stap

Met de benoeming van Gregor Halff heeft de Universiteit Twente weer een voltallig College van Bestuur. De komende jaren werkt de universiteit aan de uitvoering van het instellingsplan De ondernemende universiteit: samen sterker. Daarin staan het ontwikkelen van talent, impactvolle wetenschap en een sterke verbinding met de samenleving centraal.

L.P.W. van der Velde MSc (Laurens)
Woordvoerder College van Bestuur (CvB)