Pre-U junior werkt samen met verschillende partners en netwerken om leerlingen in het basisonderwijs te inspireren en enthousiasmeren voor wetenschap en technologie
Landelijke samenwerking
In Nederland zijn wij onderdeel van het landelijke netwerk van Wetenschapsknooppunten. In samenwerking met tien andere universiteiten verzorgen wij W&T activiteiten voor leerlingen & leerkrachten in het hele land. Ook helpen wij wetenschappers om hun onderzoek te presenteren aan een breed publiek. We werken vanuit gezamenlijke uitgangspunten met regionale verschillen in activiteitenaanbod, doelgroep en samenwerkingspartners.
Regionale samenwerking
In de regio Oost-Nederland werken wij samen met Kids4Twente. Het doel van deze regionale samenwerking is om W&T onderwijs te integreren in het lesprogramma op de basisscholen in Enschede en omstreken. In dit initiatief worden verschillende kennisinstellingen en organisaties verbonden, waaronder: Pre-U Junior (Universiteit Twente), TechYourFuture, Twente Board en overige W&T aanbieders uit de regio.
Daarnaast werken we samen met Hogeschool Saxion, waar ook een PRE programma draait. Het Saxion PRE programma biedt programma’s voor kinderen om kennis te maken met verschillende onderwerpen die in het hoger onderwij s aan bod komen. Binnen dit programma wordt veel samengewerkt met verschillende partners om activiteiten inspirerend te laten zijn. Zo zijn er verschillende partners in het onderwijs, het bedrijfsleven en bij de overheid.
Maatschappelijke initiatieven
Het is niet voor alle kinderen vanzelfsprekend om naar de universiteit te gaan. Pre-U Junior vindt het belangrijk dat W&T toegankelijk is voor alle kinderen. Om die reden werken wij samen met verschillende stichtingen en maatschappelijke initiatieven. Het Pre-University programma van de Universiteit Twente stelt jaarlijks een budget beschikbaar voor maatschappelijke projecten. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden voor samenwerking? Neem dan contact met ons op via pre-u-junior@utwente.nl.
STICHTING WEEKENDSCHOOL ‘TOPPERS OP ZONDAG’
Pre-U Junior is partner van de stichting Weekendschool Twente. De Weekendschool biedt gemotiveerde kinderen, die een steuntje in de rug nodig hebben, de mogelijkheid hun horizon te verbreden op educatief, sociaal-cultureel en maatschappelijk gebied. Pre-U Junior verzorgt hier inspirerende lessen over o.a. robotica. Ons doel is om kinderen de kans te geven hun talenten op het gebied van wetenschap en technologie (verder) te ontdekken en te ontwikkelen. Wij zijn dan ook trots onderdeel uit te mogen maken van dit mooie initiatief.
ZOMERSCHOOL MAKS! ‘LEREN OP EEN LEUKE MANIER'
In de zomervakantie naar school? Zomerschool MAKS maakt dat voor kinderen zowel leuk als zinvol. Uitgangspunt voor deze ontwikkeling is dat kinderen op een leuke en speelse manier meer leren over de wereld waarin ze leven. Tijdens de Zomerschool wordt er een gevarieerd lesprogramma aangeboden. Hier ligt deels de nadruk op het bijspijkeren van kernvakken als spelling, rekenen en begrijpend lezen. Daarnaast worden er allerlei boeiende en uitdagende activiteiten aangeboden waar Pre-U Junior ook onderdeel van is.
STICHTING FC TWENTE ‘SCOREN IN DE WIJK'
FC Twente initieert met het programma ‘Scoren in de Wijk’ sociaal-maatschappelijke projecten in Twente in samenwerking met inzet, kennis en ervaring van regionale partners. Het doel is om een verschil te kunnen maken in het dagelijks leven van inwoners van Twente op een creatieve en eigenzinnige manier. Pre-U Junior is partner van dit programma.