Sports & Culture
Kunstwerk staal van Sophia

Tentoonstelling: Meet The Tutor

donderdag 3 september - maandag 2 november 2026

Subtiel lassen

In het werk van onze nieuwe lasdocente, Sophia de Vries, zie je hoe subtiel laskunst kan zijn. Ze haalt haar inspiratie uit de landschappen van IJsland, Slowakije en Polen: vervallen gebouwen, afgelegen huizen, hutten en bomen. Ze is op zoek naar een gevoel van grootsheid; kleine werken worden groot en nemen ruimte in.

Herinnering en betekenis

Sophia studeerde in 1993 af aan de CABK Kunstacademie Kampen (tegenwoordig ArtEZ Zwolle) met een masterdiploma in monumentale kunst.

Voor haar draait monumentale kunst niet om schaal, maar om herinnering en betekenis. Het woord ‘monument’ is afgeleid van het Latijnse monere – herinneren. De stalen sculpturen vangen persoonlijke herinneringen en ervaringen vast en zetten deze om in rustige, blijvende vormen.

Staal is haar belangrijkste materiaal. Door middel van lassen, smeden, slijpen en polijsten creëert ze objecten die zowel kracht als zorg uitstralen. Hoewel ze tot stand komen via een veeleisend proces, blijven de voltooide sculpturen eenvoudig, kwetsbaar en intiem.

Lascursussen

Vanaf academiejaar 2026-2027 zal Sophia de Welding curssen gaan verzorgen. Laat je inspireren tijdens de expositie en geef je snel op voor de cursus (te boeken vanaf 19 augustus).

Vrijhof - Kleine expositieruimte
Voeg aan kalender toe
Tags:  Cultuur Expositie LNP