Ontwikkel jouw risicoleiderschap, leer effectief omgaan met onzekerheden en kansen binnen het publieke domein en pas de volledige risicomanagementcyclus direct toe in jouw organisatie.
Certificaat
De online sessie is voorbij. Houd deze website in de gaten voor de volgende bijeenkomst.
Risicoleiderschap inzichtelijk en direct toepasbaar maken voor jouw publieke organisatie
Na afloop beschik je over hoogwaardige en actuele kennis, inzichten en vaardigheden voor het tonen van persoonlijk risicoleiderschap. Hierdoor ben je in staat effectiever en kosten-efficiënter om te gaan met alle onzekerheden, risico’s én kansen die je tegenkomt op weg naar het realiseren van waardevolle publieke doelen.
Publieke en semipublieke organisaties hebben te maken met veel dynamiek in een complexe bestuurlijke omgeving. De maatschappelijke verwachtingen zijn hoog, taken en verantwoordelijkheden nemen toe, regelgeving verandert en de financiële middelen staan vaak onder druk. Het jonge vakgebied risicoleiderschap draagt bij aan integraal, effectief, doelmatig en kosten-efficiënt beleid in de omgang met publieke, maatschappelijke en organisatorische onzekerheden, risico’s en kansen.
Je kunt deze masterclass volgen als onderdeel van deze master, maar ook eenvoudig als los programma te volgen. Bekijk hier de deeltijd Master Publiek Management.
In onderstaande video legt kerndocent Martin van Staveren uit waarom het ontwikkelen van risicoleiderschap nu misschien wel belangrijker dan ooit is:
Tijdens de Masterclass Risicoleiderschap in de publieke sector behandelen we de meest actuele ontwikkelingen van risicomanagement en risicoleiderschap. Dit doen we dit vanuit de politiek-bestuurlijke context waarin publieke organisaties zich bevinden. Risicoleiderschap wordt geïntroduceerd en diepgaand verkend als aanvulling op en alternatief voor het gangbare risicomanagement.
Samen met de andere deelnemers vorm je een heterogene groep die als basis dient voor de in de opleiding gewenste en gewaardeerde (groeps-)dynamiek. Een meerwaarde van de opleiding is nadrukkelijk het leren van en met elkaar: deelnemers worden geïnspireerd en gestimuleerd tot interactie waardoor nieuwe ideeën en inzichten ontstaan.
Risicoleiderschap helpt publieke managers en andere professionals om realistisch én effectief om te gaan met hun actuele risico’s, om zo hun publieke taak sober en doelmatig te kunnen uitvoeren.
Werk je als leidinggevende, manager of bestuurder in de (semi-) publieke sector (overheid, publieke uitvoeringsorganisaties, non-profit organisaties), als consultant in de (semi-) publieke sector of ambieer je een dergelijke functie in de toekomst? Dan is de Masterclass Risicoleiderschap in de publieke sector voor jou bedoeld.
Je wordt als deelnemer toegelaten als: