



Welkom bij het Quantum Outreach Lab (Qlab) van de Universiteit Twente! Hier krijgen middelbare scholieren de kans om de fascinerende wereld van quantum technologie te verkennen. We bieden workshops voor de hele klas aan of individuele profielwerkstukbegeleiding.
Studenten van de universiteit kunnen zich op een andere manier verdiepen in quantum technologie. Zo hebben we de minor ‘Quantum for the Curious’ ontwikkeld en is de master specialisatie ‘Quantum Physics’ in het leven geroepen.
In ons Qlab voeren leerlingen tijdens een workshop diverse experimenten uit die dieper ingaan op de quantum concepten die ze op school leren. Onze experimenten gaan bijvoorbeeld over het foto-elektrisch effect, de constante van Planck en het deeltje-in-een-doosje model.
Voor de nieuwsgierige scholieren bieden we ook profielwerkstukbegeleiding aan. We hebben diverse geavanceerde opstellingen over quantum verstrengeling, quantum sensing en computing, en quantum cryptografie.
Qlab Twente wordt mede mogelijk gemaakt door Quantum Delta NL. Meer quantum gerelateerde activiteiten door heel Nederland vind je op www.quantumeducation.nl.
In het academisch jaar 2024-2025 zijn we gestart met een nieuwe minor, genaamd "Quantum for the Curious". De minor is speciaal ontworpen om niet-natuurkunde studenten kennis te laten maken met de verschijnselen uit de quantumfysica die nodig zijn voor nieuwe, baanbrekende technologieën van de toekomst.
Voor masterstudenten Technische Natuurkunde die zich verder willen specialiseren biedt de Universiteit Twente een specialisatie 'Quantum Physics' aan.
Naast het aanbieden van workshops en onderwijs, onderzoeken wij ook de pedagogiek van quantum onderwerpen voor middelbare scholen en het hoger onderwijs. Bart Folkers’ huidige promotieproject richt zich op quantum 2.0 experimenten. Eerdere studies waren het promotieonderzoek van Kim Lewerissa en Kirsten Stadermann. Wil je hier meer over weten? Neem voor meer informatie contact op met Kirsten Stadermann (h.k.e.stadermann@utwente.nl).
Wil je meer weten over ons aanbod en het Qlab? Neem dan contact op met Carolien Swart-Castenmiller. We streven ernaar je binnen vijf werkdagen een reactie te sturen.