De Universeit Twente is partner in het nieuwe NWO Perspectiefprogramma Care is Coming Home!, dat deze maand financiering heeft ontvangen. Het programma richt zich op technologische doorbraken om mensen met chronische mobiliteitsbeperkingen – zoals reuma, beroerte en de ziekte van Parkinson – langer zelfstandig thuis te laten wonen.
De toekenning werd mogelijk nadat NWO besloot de eerder verleende subsidie aan het voorstel INDUSTRIOPHILE in te trekken. Hierdoor kwam ruimte vrij voor financiering van Care is Coming Home!
Radicale innovaties voor toekomstbestendige zorg
De zorg staat voor een dubbele uitdaging: stijgende kosten én toenemende personeelstekorten. Care is Coming Home! ontwikkelt oplossingen die de zorg dichter bij de leefomgeving van patiënten brengen.
Het programma richt zich op:
- Thuis-meetsystemen die dagelijks functioneren betrouwbaar registreren
- AI-gestuurde analyses om veranderingen in gezondheid vroeg te herkennen
- Gepersonaliseerde interventies, afgestemd op individuele behoeften en thuissituatie
Het doel: meer zelfstandigheid en hogere kwaliteit van leven, en een betere balans tussen ziekenhuiszorg en zorg op afstand.
Totaal budget: 6,2 miljoen euro (inclusief co-financiering).
Sterke UT-bijdrage vanuit verschillende faculteiten
De Universiteit Twente levert een grote en zichtbare bijdrage aan het project, met onderzoekers uit drie faculteiten: Harald Vonkeman & Ria Wolkorte (BMS), Frank Wouda (EEMCS) en Edwin van Asseldonk & Gabrielle Tuijthof (co-lead) (ET). Deze faculteitsoverstijgende samenwerking benadrukt de kracht van het Technisch Medisch Centrum (TechMed Centrum) in multidisciplinaire zorginnovatie.
Op weg naar een duurzame, menselijke zorg thuis
Met deze NWO-toekenning zet het consortium een belangrijke stap naar een zorgsysteem waarin technologie mensen ondersteunt om langer zelfstandig te blijven wonen — veilig, persoonlijk en dichtbij huis.
Meer recent nieuws
ma 19 jan 2026Ziekenhuiszorg bij hartfalen verplaatsen naar huis
di 13 jan 2026Schwab en Lenferink: nieuwe leden De Jonge Akademie
ma 5 jan 2026Nieuwjaarsbijeenkomst en UT in de mediaprijzen 2025
do 11 dec 2025Drie nieuwe NAE Fellows en Young Engineers met UT achtergrond
do 11 dec 2025Professor Bram Nauta benoemd tot lid van de Netherlands Academy of Engineering