Conferentie “From Posts to Insights: Navigating Social Media Data Challenges in Research”
12 maart 2026
Locatie: DesignLab, Universiteit Twente, Enschede
Het definitieve programma wordt op donderdag 26 februari bekendgemaakt.
De Universiteit Twente en de Rijksuniversiteit Groningen, met steun van Open Science NL, organiseren met trots een ééndaagse netwerkconferentie over de kansen en uitdagingen van het gebruik van sociale-media data in onderzoek.
Via keynotes, presentaties en een paneldiscussie zullen we juridische, ethische, open wetenschap en privacyuitdagingen onderzoeken, met een focus op verantwoord en transparant onderzoek. De dag wordt afgesloten met een netwerkreceptie en drankjes, wat een geweldige kans biedt om in contact te komen met collega-onderzoekers, ethici, privacy- en juridische experts en professionals op het gebied van onderzoeksondersteuning. Deelname is gratis en incl. lunch.
Deze bijeenkomst brengt onderzoekers, onderzoeksondersteuners en experts op het gebied van ethiek, privacy en recht samen om de complexe wereld van sociale-mediadata te verkennen. Daarbij komen juridische, ethische, privacy- en open-sciencevraagstukken uitgebreid aan bod. Via open discussies en kennisdelingssessies wil deze conferentie:
• het bewustzijn vergroten van de complexiteit rond het gebruik van sociale-mediadata in onderzoek;
• verantwoord en ethisch onderzoek stimuleren;
• de ontwikkeling en toepassing van best practices bevorderen;
• interdisciplinaire samenwerking en dialoog stimuleren.

Meer events
ma 13 apr 2026 14:30 - 15:30Promotie Patricia Reyes Benavides | The Technopolitics of the Climate Movement
vr 17 apr 2026 13:00 - 17:00Goed doen in het tijdperk van Big Tech en een afnemende democratie
di 21 apr 2026 15:45 - 17:00Lifelong Learning Cafe
do 23 apr 2026 14:30 - 15:30Promotie Wisse van Engelen | Bordering Animals | Biosecurity in the Okavango Delta, Botswana
vr 24 apr 2026 12:30 - 13:30Promotie Michelle Walther | Seeing Through The Stars | A Journey Through Human Fake Review Detection