IGS Universiteit Twente
Staatsrechtconferentie 2016

Programma

PROGRAMMA STAATSRECHTCONFERENTIE 2016

De conferentie bestaat uit drie onderdelen: een plenaire algemene inleiding, twee parallelle sessies naar aanleiding van de genoemde subthema’s, en een plenaire afsluiting met concluderend debat. De conferentie wordt afgesloten met een borrel.

10:15

-

10:25

Ontvangst

 

 

 

 

10:45

-

12:30

Plenair deel (1) (dagvoorzitter prof. mr. dr. Michiel Heldeweg (UT))

Zaal

 

Erlenmeyer

 

 

 

 

10:45-10:55

opening prof. dr. Theo Toonen, decaan faculteit BMS/UT

 

 

 

10:55-11:20

keynote mr. dr. Sofia H. Ranchordás (UL)

Experimentenwetgeving; een regelluwe zone?

 

 

 

11:20-11:55

keynote prof. mr. dr. Linda A.J. Senden (UU)

Europese functionele regulering binnen experimentele constitutionele kaders

 

 

 

11:55-12:20

keynote prof. mr. dr. Ronald E. Leenes (TU)

Piraten en pioniers, laveren tussen zekerheid en beklemming

 

 

 

12:20-12:35

Korte discussie

 

 

 

12:35-12:45

Uitreiking scriptieprijs

 

 

 

 

12:45

-

13:45

Lunch

 

 

 

 

13:45

-

15:35

Deelsessies – paperpresentaties (presentaties 15 min. pp; 10-15 min discussie pp)

 

 

 

 

 

 

 

Eerste ronde (13:45-14:40)

Zaal

 

Erlenmeyer

A. Experimenteren door wetgeving (‘permissief uitzonderen’)

 

 

 

-

Barbera Veltkamp & Marieke Liedorp (BZK): BZK faciliteert experimenten. (I.h.b. Tijdelijke experimenteerwetgeving bij verkiezingen, en Wet elektronisch berichtenverkeer

belastingdienst

 

 

 

-

Angela Jans (ProDemos): Democratie in de 21ste eeuw; op weg naar internetstemmen?

 

 

 

-

Sofia Ranchordás (UL): Innovation Experimentalism in the Age of the Sharing Economy. (Presentation in Dutch)

Zaal

 

Reactor

B. Experimentation with Technology (in English)

 

 

 

-

Anna S. Butenko (UvA): Sharing Energy: Dealing with Regulatory Disconnect in Dutch Energy

Law.

 

 

 

-

Eduard Fosch Villaronga & Michiel Heldeweg (UT): Rethinking Regulation for Experimenting with Emerging Robotics Technologies.

 

 

 

-

Haomiao Du (UT): The coevolution of technological innovation and constitutional

principles – an example of geoengineering.

 

 

 

Pauze – mogelijkheid wisselen tussen sessies (14:40-14:50)

 

 

 

Tweede ronde (14:50-15:35)

Zaal

 

Erlenmeyer

C. Experimenteren binnen wetgeving (‘open structureren’)

 

 

 

-

Susanne van Melis (V&J): Toekomstbestendige wetgeving: balanceren tussen ruimte en rechtsstaat

 

 

 

-

Quinten Lainert (vh.VU): Het ‘Right to Challenge’: krijgen burgers en organisaties de ruimte?

 

 

 

-

A.R. (Richard) Neerhof (VU): Bouwcontrole overlaten aan private partijen: goed idee?

Zaal

 

Reactor

D. Experimenteren tussen wetgeving (‘decentraal variëren’)

 

 

 

-

Joost Westerweel & Frank van Tienen (UL/Pels Rijcken & Droogleever Fortuijn): Ruimte voor lokale experimenteerruimte middels gemeentelijke referenda: onbegrensd?

 

 

 

-

Anne C. van Wageningen (UvA): Het Bologna proces als voorbeeld van een experiment om Europese statelijke regelgeving te coördineren in internationaal verband.

 

 

 

-

Michel Filart (UT): Sustainable development; experimenting within the rule of law.

15:35

-

15:55

Theepauze

 

 

 

 

15:55

Zaal

-

16:30

Erlenmeyer

Plenair deel (2)

Keynote prof. mr. Rianne J. Jacobs (Min C&J/VU): Experimenteren en wetgevingstechniek.

Afsluitende discussie

Aankondiging Staatsrechtconferentie 2017

 

 

 

 

16:30

-

18:00

Borrel

P:\BMS\cstm\Secr\LOGO'S\UT_logo_new\UT_Logo_Black_NL.jpg