Boek: Het Ruhrgebied voor romantici

Fotografie cover: Peter Timmerman

In april is het boek Het Ruhrgebied voor romantici verschenen. De auteurs Gert-Jan Hospers en Peter Timmerman zijn beide werkzaam aan de Universiteit Twente. Het boek is verschenen ter ere van het Ruhrgebied dat dit jaar, 2010, Culturele Hoofdstad van Europa is. De auteurs beschrijven een land van contrasten: kolen en cultuur die hand in hand gaan, net zoals stad en land en elite en massa. Die tegenstellingen geven de regio smoel en karakter. Dit boek is op zoek naar dat èchte Ruhrgebied. Het is geschreven voor de romanticus die meer wil zien dan Zollverein en Gasometer. Wat houdt de Ruhri’s bezig? Waarom verdwaal je er zo gemakkelijk? En waar eet je de beste Currywurst? Een onmisbare gids voor iedereen die zich in het Ruhrgebied wil verliezen. Meer informatie via www.uitgeverijsmit.nl

UT-medewerkers kunnen het boek bij alle vestigingen van Broekhuis tegen een speciale prijs € 15,- aanschaffen (normale prijs is € 17.50). Deze actieprijs geldt tot 1 juni 2010.

Gert-Jan Hospers doceert economische geografie aan de Universiteit Twente en is bijzonder hoogleraar city- en regiomarketing aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Peter Timmerman is techniekfilosoof, fotograaf en medewerker bij Studium Generale van de Universiteit Twente.