Vrouwelijk talent naar de top

A.FliermanOp 26 juni 2009 heeft het College van Bestuur het Landelijk Charter Talent naar de Top ondertekend. Hiermee laten we zien dat de doorstroom van vrouwen aan de UT voor ons belangrijk is. We streven naar een evenredige vertegenwoordiging van vrouwen in hoge wetenschappelijke en ondersteunende functies. Wij geven graag alle talent de ruimte om zich te ontplooien. Nu al is toptalent schaars en dit wordt met de vergrijzing alleen maar nijpender. Bovendien heeft onderzoek aangetoond dat bedrijven beter presteren naarmate het percentage vrouwen in de top groter is. Tenslotte zijn vrouwelijke hoogleraren voor aankomende studentes een rolmodel. Zij laten zien dat studeren in de disciplines die aan de UT vertegenwoordigd zijn ook voor vrouwen aantrekkelijk is. De trage toename van het aantal vrouwen in topposities in Nederland leert ons dat zonder specifieke actie, we pas over een halve eeuw de gewenste afspiegeling bereikt zullen hebben. Dit duurt ons te lang. Daarom hebben we een aantal maatregelen genomen die ertoe zullen bijdragen dat de in- en doorstroom van vrouwen versneld wordt.

Maatregelen

·

Ten eerste stellen wij graag onze interne ambassadeurs aan u voor. Zij monitoren ons beleid.

·

Vrouwen met ambitie nodigen we uit om onder de rubriek “activiteiten voor vrouwen” te kijken naar programma’s waar zij zich voor kunnen aanmelden. Leidinggevenden kunnen hier ook een kijkje nemen om zo hun vrouwelijk personeel aan te moedigen deel te nemen aan de geboden ontwikkelmogelijkheden.

·

Wij zijn echter ambitieuzer en denken dat pas met culturele en structurele veranderingen de universiteit een plek wordt waar ook vrouwen graag willen werken. U als leidinggevende bent daarin de motor.

Wij nodigen u dan ook van harte uit onder de rubrieken te kijken hoe u kunt bijdragen aan het binden en boeien van vrouwelijk talent.

Dr. Anne Flierman

Voorzitter College van Bestuur

Universiteit Twente.

Ambassadeursnetwerk

Activiteiten voor vrouwen

Tips voor leidinggevenden

Prijzen voor talentvolle vrouwen

NWO programma’s

Nota In-en doorstroom vrouwen naar de top

Cijfers