Achtergronden |
Het Innovatieplatform heeft op 4 juli j.l. zijn rapport “Kennisambitie en researchinfrastructuur” publiek gemaakt. Hierin worden concrete aanbevelingen gedaan om te komen tot een strategisch beleid gericht op grootschalige onderzoeksfaciliteiten. Een van de aanbevelingen is de inrichting van een speciaal structureel fonds “Budget voor Investeringen in Grootschalige onderzoeksfaciliteiten (BIG Facilities)” met een minimale omvang van 125 miljoen euro. Het gaat dus om onderzoeksfaciliteiten die het niveau van de “NWO-Groot”-investeringen ruim te boven gaan.
De regering heeft als een eerste follow-up van dit advies besloten een eenmalig bedrag van 100 miljoen euro ter beschikking te stellen voor grootschalige infrastructuur. Aan NWO is door OCW d.d. 19 september jl. gevraagd om de over de besteding van deze gelden uiterlijk eind november advies uit te brengen. NWO heeft besloten om op dit verzoek in te gaan.
Deze NWO-notitie beschrijft de criteria, voorwaarden en procedure voor het indienen en de beoordeling van aanvragen voor dit éénmalig budget. Voor de conceptuele context van een en ander wordt verwezen naar het bovengenoemde rapport van het Innovatieplatform.